Alpinizm przemysłowy – Najbardziej lubimy tego typu zlecenia

Niewielu ludzi zastanawia się nad tym, jak powstają i jak budowane są kominy przemysłowe, jak naprawia się hale przemysłowe, czy też wykonuje skomplikowane prace elektryczne na dużych wysokościach.
My to doskonale wiemy! Wszystkie te prace wykonują nasi specjaliści, którzy potrafią pracować na bardzo dużych wysokościach, często jedynie z zastosowaniem technik linowych. Jest to alpinizm przemysłowy , który jest jednocześnie ciężka, trudną i niezwykle niebezpieczną praca.
Opisując ten fach warto wspomnieć, że sama wąska specjalizacja technik dostępu linowego, podzielona jest na inne, mniejsze specjalizacje. Nasi alpiniści wykonują szereg, bardzo zróżnicowanych prac, które nie byłyby możliwe do wykonania przez typowych fachowców.

Na przykład montaż instalacji odgromowej na wysokościach kilkudziesięciu metrów, czyszczenie elewacji jak również odgrzybianie elewacji, wykonywanie prac dekarskich i budowlanych wysokościach. Wszystkie te elementy, to ciężka praca alpinisty przemysłowego. Do ich zadań należy także rozbiórka kominów i demontaż hal.
Nie każdy budynek można zniszczyć przy użyciu ciężkich maszyn lub ładunków wybuchowych. Część z nich musi być stopniowo rozbierana do pewnego momentu lub do samego końca. Takimi budynkami i ich rozbiórką również zajmuje się alpinizm przemysłowy i nasza ekipa.

Nawet najbardziej doświadczeni z nas cały czas czują respekt przed wysokością. Jest to bardzo ważny znak, ponieważ gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo samego alpinisty, gdy wykonuje prace wysokościowe, ale także wszystkich osób z nim współpracujących. Wbrew pozorom, nasi ludzie pomimo wielu lat pracy, cały czas boją się o to, że może wydarzyć się coś niespodziewanego.