Szukacie ekipy wysokościowej? Dobrze trafiliście!

Prace z dostępu linowego to właściwie określa dokładnie co i jak wykonujemy

Bardzo często słyszy się, że prace z dostępu linowego to olbrzymie ryzyko, że zdarzają się groźne dla zdrowia i życia wypadki, a same roboty wysokościowe są męczące i trwają wyjątkowo długo.
Całkiem możliwe, iż te wszystkie stwierdzenia już niebawem całkowicie odejdą do przeszłości, dzięki nowym technikom, z zastosowaniem których roboty na wysokości są aktualnie wykonywane.

O czym mowa?
Otóż na dzień dzisiejszy podczas gdy wykonuje sie roboty alpinistyczne  coraz częściej wykorzystuje się dostęp linowy, dzięki czemu fachowiec szybko i sprawnie może dostać się dosłownie wszędzie, nawet do tych miejsc, które na pozór wydają się nieosiągalne. Mocne, profesjonalne liny oraz ergonomiczny SOI (Sprzęt ochrony indywidualnej) skutecznie zabezpieczają natomiast przed upadkiem.
Niwelują także konieczność użycia podnośników, dźwigów, zwyżek i rusztowań, ograniczając tym samym koszty każdego przedsięwzięcia.

Tzw. alpinistyka przemysłowa dynamicznie rozwija się na całym świecie i opiewa niebywale szeroki zakres jeśli chodzi o usługi wysokościowe, począwszy od budowlano- remontowych, poprzez spawanie na wysokości, montaż oświetlenia przeszkodowego,  kamer czy reklam wielkoformatowych, aż po czyszczenie i mycie dachów, elewacji, konstrukcji stalowych, witraży oraz wszelkich innych powierzchni, znajdujących się kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt metrów nad ziemią.

Początkowo stosowana była jedynie na platformach wiertniczych, ale z racji efektywności i uniwersalności błyskawicznie przeniosła się na ląd. W związku z tym, że prace z dostępu linowego, odbywają się w zasadzie nieustannie, wielu ludzi decyduje się na odbycie kursu, po ukończeniu którego otrzymują uprawnienia technika dostępu linowego. W niniejszej branży mile widziani są zwłaszcza zawodowi elektrycy oraz spawacze, gdyż dodatkowe kwalifikacje zespołu dają szersze spektrum działania danej firmie, wykonującej prace z dostępu linowego. W odróżnieniu do wysokogórskiej wspinaczki, prace z dostępu linowego wymagają 100% profesjonalizmu. Nie może być tu mowy o brawurze, karkołomnej przygodzie i adrenalinie. Przeszkolenie jest zatem niezbędne, tak samo zresztą jak bezwzględne stosowanie się do zasad i przepisów oraz posiadanie sprawdzonego sprzętu ochrony osobistej i zbiorowej, do którego zaliczają się m.in. liny asekuracyjne, szelki bezpieczeństwa, kaski, urządzenia samozaciskowe i uprzęże alpinistyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prace wysokościowe

Prace wysokościowe

Prace z dostępu linowego

Prace z dostępu linowego

Prace na wysokościach

Prace na wysokościach

Roboty na wysokościach

Roboty na wysokościach

Prace na wysokości

Prace na wysokości

Roboty wysokościowe

Roboty wysokościowe

Prace alpinistyczne

Prace alpinistyczne

Usługi alpinistyczne

Usługi alpinistyczne

Alpinizm przemysłowy

Alpinizm przemysłowy

Alpiniści przemysłowi

Alpiniści przemysłowi

Usługi wysokościowe

Usługi wysokościowe

Usługi z dostępem linowym

Usługi z dostępem linowym

Znaleźliście nas dzięki takim zwrotom opisującym wykonywane przez nas prace wysokościowe czy inne usługi na wysokości jak np.:

Prace z dostępu linowego wykonujemy dla: