Proste prace które wykonujemy można nazwać mianem roboty alpinistyczne

Niewiele osób zastanawia się nad tym, jak wygląda praca profesjonalnego alpinisty przemysłowego wykonującego roboty alpinistyczne.

Jest to praca bardzo trudna, związana zarówno z dużym ryzkiem, jak również z silnym obciążeniem psychicznym oraz bardzo dużymi problemami związanymi z obciążeniem organizmu.
Dlatego roboty alpinistyczne wykonują alpiniści przemysłowi, pracujący ciężko i jednocześnie będący osobami, które muszą mieć odpowiednie predyspozycje do wykonywania takiej pracy. Przede wszystkim osoba taka powinna być świadoma zagrożenia. Roboty alpinistyczne związane z budowaniem, naprawianiem bądź pracami interwencyjnymi których przykładem jest formowanie koron drzew, nie mogą być wykonywane przez osoby bez doświadczenia, chłodnej głowy oraz odpowiedniej wiedzy.

Dlatego tak ważne jest, żeby ludzie Ci potrafili pracować i jednocześnie, aby myśleli o bezpieczeństwie swoim i innych osób. Profesjonalni alpiniśći przemysłowi z naszej grupy lub inaczej mówiąc, technicy dostępu linowego, są osobami, które często pracują na wysokościach nawet kilkaset metrów nad ziemią.
Często nie odbywa się to na płaskiej powierzchni lecz na pionowych ścianach lub konstrukcjach kratowych.
Ludzie Ci wykonują bardzo różnorodne zadania, część z nich zajmuje się pracami budowlanymi, inni natomiast wykonują pomiary lub instalacje elektryczne, jeszcze inni są pracownikami, którzy montują konstrukcje stalowe lub specjalistyczne systemy, na przykład konstrukcje wsporcze dachów, czy też zabezpieczenia przeciwko ptakom. Jest to praca bardzo ciężka i naprawdę bardzo wymagająca, dodatkowo wiąże się z ciągłym napięciem psychicznym. Dlatego też alpiniści muszą być po prostu psychologicznie przygotowani do wykonywania swoich zadań.   My tacy jesteśmy.